Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yıldönümü İlçemizde coşkuyla kutlandı. Kutlamalar 28 Ekim 2017 Cumartesi günü Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başladı.
 
29 Ekim günü Dörtyol Meydanında düzenlenen kutlamalara; İlçemiz Kaymakamı Hulusi Şahin başta olmak üzere İlçemiz Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Garnizon Komutanı İs. Albay Önder Durgut, İlçe Emniyet Müdürü Cihat Dağdeviren, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, İlçemizdeki resmi kurum amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından İlçemiz Kaymakamı Hulusi Şahin yaptığı konuşmada; Bugün Cumhuriyetin 94. yılını kutluyoruz. Milletçe ne kadar övünsek azdır. Başta Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere Cumhuriyet kuran genç kadronun sarsılmaz imanı ve yorulmak bilmez azmi ile bugünün büyük ve güçlü Türkiye’sine kavuştuk. Türk Devletini daha güçlü hale getirmeliyiz. Dosta güven veren, düşmanın yüreğine korku salan Büyük Türkiye hedefimiz olmalıdır. Bize 15 Temmuz ihanetini yaşatan, 40 yıldır binlerce vatandaşımızı katili olan dahili düşmanlarımız var. 100 yıl önce hazırladıkları Sevr planlarını tekrar hayata geçirmeye çalışan harici düşmanlarımız var. İşte bu yüzden ya güçlü oluruz ya da yok oluruz. Büyük Türkiye hedefine ulaşmak için en kıymetli varlığımız olan insanımızı iyi yetiştirmeliyiz. Türk Milletinin milli, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren bir gençlik yetiştirmeliyiz. Devletine karşı görev ve sorumluluklarını bilen yurttaşlar yetiştirmeliyiz. Sağlam bir kişilik ve karaktere, hür ve bilimsel düşünce gücüne, geniş bir dünya görüşüne sahip bir gençlik hedefimiz olmalıdır diyerek herkesin Cumhuriyet Bayramını kutladı.
 
 Kutlamalar, konuşmaların arından öğrencilerimiz tarafından sergilenen çeşitli gösteriler ile devam etti.