24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri sürecinde; ilçemizde seçimlerin huzur ve güven içinde yapılabilmesini temin maksadıyla 10 Mayıs 2018 Perşembe günü Kaymakamımız Hulusi Şahin başkanlığında Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya, İlçe Emniyet Müdürü Cihat Dağdeviren, İlçe Seçim Müdürü Tülay Yılmaz ve ilçemizde teşkilatı bulunan tüm siyasi partilerin ilçe başkanları katıldı.
 
Toplantıda, Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığının yayınladığı seçim takvimi, açık ve kapalı yerlerde propaganda, kurulacak seçim büroları ve ilan ile reklam yerleri konusunda katılımcılara bilgi verildi.
 
Ayrıca seçim süresince ilçemizde oluşabilecek herhangi bir olumsuzluğun hızlı bir şekilde önlenebilmesi için siyasi partilerin ve ilgili kurumların birbirleri ile diyalog halinde olmaları, seçim yasaklarına uyulması, yapılacak propagandaların toplantı sonucu belirlenen yer ve sürelerde vatandaşları rahatsız etmeyecek şekilde yapılması konularında tam bir mutabakatla ilke kararı alındı.
 
Alınan bu kararlar, 17 Mayıs 2018 tarihinde Kaymakamlığımız Konferans Salonunda yapılan toplantıda; tüm siyasi parti başkanları, ilgili kurumlar amirleri ve partilerin diğer yetkilileri bilgilendirildi.